„Czas rozwinąć skrzydła”

Pod takim hasłem przebiegała dzisiaj ( 28.04.2023 r. ) w Liceum Ogólnokształcącym
w Tychowie uroczystość pożegnania maturzystów, w której wzięli udział: przyszli maturzyści, ich rodzice, dyrektor szkoły, p. Daniel Wach, kadra pedagogiczna oraz zaproszeni goście – Szef Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinie, płk Zbigniew Adamczyk wraz z towarzyszącym mu ppłk Mariuszem Polem.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Dyrektor Szkoły, który przywitał wszystkich zebranych oraz w krótkim przemówieniu podkreślił zasługi uczniów, dobrą współpracę z rodzicami, za co podziękował symbolicznie wiązanką kwiatów złożoną na ręce przewodniczącej Rady Rodziców – pani Agnieszki Borzęckiej, a także ważkość tego dnia, który rozpoczyna kolejny etap w życiu maturzystów. Pan Wach wspomniał, że w październiku szkoła obchodziła jubileusz 50-lecia istnienia i był pod ogromnym wrażeniem absolwentów dawnych roczników, którzy tak licznie przybyli na uroczystość i tak serdecznie się witali ze sobą oraz ze swoimi byłymi nauczycielami. Dyrektor życzył maturzystom, aby i ich przyjaźnie zawiązane w naszej szkole, także przetrwały próbę czasu.

Następnie głos zabrał płk Zbigniew Adamczyk, który podkreślił z dumą dobrą obopólnie korzystną współpracę ze szkołą, a w dowód wdzięczności nagrodził wszystkich uczniów biorących udział w targach zorganizowanych przez WCR ( Wojskowe Centrum Rekrutacji ) w Gryfinie, podczas których stanowisko LO w Tychowie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Kończąc przemówienie, życzył maturzystom powodzenia na egzaminach dojrzałości oraz sukcesów w dorosłym życiu.

Z kolei w imieniu rodziców głos zabrała p. Anna Kustrzycka-Broda, która szczególnie podziękowała byłemu dyrektorowi szkoły, p. Józefowi Grabarczykowi, za umożliwienie edukacji jej synowi w Liceum Ogólnokształcącym w Tychowie, nauczycielom, którzy przez cztery lata dojeżdżali ponad 30 km na zajęcia indywidualne oraz ówczesnemu wychowawcy klasy, p. Zygmuntowi Wziątkowi, za filmik, w którym uczniowie przedstawili się i powitali Przemka, mimo że go jeszcze nie znali.

W kolejnej części uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu, wręczenie świadectw i dyplomów za osiągnięcia oraz pożegnalne przemowy: w imieniu uczniów – Oliwii Mazan, a  w imieniu wychowawców p. Eleny Kołotiuk. Był to bardzo wzruszający moment, który apogeum osiągnął w momencie występu Nikoli Jóźwiak, śpiewającej piosenkę z repertuaru Sanah i Grzegorza Turnaua „Sen we śnie”. Polały się łzy, nad którymi nie zapanowała nawet sama Nikola, ale koleżanki z klasy wsparły ją głośnym chórem, dzięki czemu sytuacja została opanowana. Był to wyjątkowy emocjonalny występ. Podziękowania należą się także uczniom klasy pierwszej żegnającym swoich starszych kolegów
i koleżanki okolicznościowymi wierszami.

„Nic dwa razy się nie zdarza” – słowa Wisławy Szymborskiej w interpretacji Sanah stały się motywem przewodnim wczorajszej uroczystości pożegnalnej w internacie szkolnym oraz dzisiejszej oficjalnej
w szkole. Niestety, ta uroczystość także musiała się zakończyć i już nigdy się nie powtórzy, ale na pewno pozostanie w pamięci.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments