Białogardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. zorganizował w październiku w Kompleksie Basenowo-Rekreacyjnym pokazy ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy, które przeprowadzili ratownicy z Survival & Rescue.
W zajęciach wzięła udział młodzież z klasy wojskowej i policyjnej Liceum Ogólnokształcące w Tychowie . Instruktorzy przybliżyli uczestnikom tajniki pracy ratownika i omówili zasady pierwszej pomocy. Chętne osoby mogły przećwiczyć na fantomach resuscytację krążeniowo-oddechową. Zajęcia prowadzone były w trzech grupach tematycznych:
 – RKO u osoby dorosłej z użyciem worka samorozprężalnego w żargonie zawodowym ratowników często nazywanego ambu 
– RKO u dziecka
– RKO z użyciem AED tj. automatycznego defibrylatora zewnętrznego, który sam wykonuje analizę, czy należy dostarczyć impuls defibrylacyjny do nieprawidłowo działającego serca osoby, która straciła przytomność. 
Wiedza i praktyczne umiejętności z tego zakresu są szczególnie istotne dla młodzieży, która w przyszłości zasili szeregi jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego i na co dzień będzie współuczestniczyć w realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji, w udzielaniu pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego czy kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia prowadzonej do czasu przekazania poszkodowanych personelowi zakładów opieki zdrowotnej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments