19 listopada 2021 r. o godz.10.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się długo wyczekiwane Święto Szkoły, w trakcie którego dokonano ślubowania i pasowania uczniów klasy I i II.  Ślubowania uczniów klas OPW (Oddział Przygotowania Wojskowego) dokonał ppłk Rafał Gułajewski – Dowódca 142 Batalionu Lekkiej Piechoty w Trzebiatowie wchodzącego w skład 14 Zachodniopomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Szczecinie. Uczniów klasy straży granicznej pasował  Reprezentant Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie, kpt. SG Paweł Kukuła. Uczniów klasy policyjnej pasował I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Białogardzie nadkom. Marek Biełooki.  Wśród pozostałych gości, którzy swoją obecnością uświetnili nasze święto znaleźli się między innymi:  

Starosta Białogardzki – pan Piotr Pakuszto, Wicestarosta Białogardzki- pan Dominik Kołodziejski, Komendant  Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie st, bryg. mgr inż. Jacek  Szpuntowicz, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kołobrzegu ppłk Piotr Malitowski, Zastępca  Dyrektora Aresztu Śledczego w Koszalinie Oddział Zewnętrzny w Dobrowie kpt. Marek Dankowski,  Reprezentant Komendanta Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie st.  chor. sztab. Jarosław Marcisz,  przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie  współpracujący z LO Tychowo st. asp. Grzegorz Grzyb, asystent do spraw kryminalnych Posterunku  Policji w Tychowie sierż. sztab. Patrycja Drozdowska, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół  Lotniska Wojskowego Świdwin pan Krzysztof Leszczyński, Kierownik Muzeum Obrony Przeciwlotniczej im.  płk. Stanisława Paszkiewicza w Koszalinie – dr Wojciech Grobelski, Przewodnicząca Rady Rodziców LO Tychowo Pani Anna Orlikowska, Właściciel firmy WOJ-POL z Trzebiatowa Pan Jarosław Gibziński. 

         Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Wojskowej z Koszalina pod dowództwem st. chor. Dariusza Kamińskiego. Po występie orkiestry, w krótkim pokazie zaprezentowała się nasza szkolna grupa pokazowa. Uroczystość była również okazją do przypomnienia historii szkoły oraz uczczenia 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Wręczono również listy gratulacyjne wyróżniającym się uczniom oraz ich rodzicom. W tym gronie znaleźli się: Zuzanna Samulewicz III LOw, Bartłomiej Suberlak III LOw i Jakub Krawczyk III LOpsg. Uroczystość wywarła olbrzymie, pozytywne wrażenie na wszystkich uczestnikach. Szczególne uznanie zdobył występ uczennicy klasy III LOw Nikoli Jóźwiak, która zaśpiewała piosenkę „Jeszcze w zielone gramy”. 

Po części oficjalnej przyszedł czas na otrzęsiny, w trakcie których starsi uczniowie przyjęli do społeczności szkolnej swoich młodszych kolegów. FOTORELACJA, występ Nikoli Jóźwiak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments