KLASA BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO I RATOWNICTWA

„Uśmiechnąłem się do jednego ze strażników. Nie odpowiedział mi uśmiechem. Wiadoma rzecz, z bezpieczeństwem nie ma żartów.”

Kurt Vonnegut

 

Klasa bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa to nasza nowa propozycja, która oferuje naukę w czteroletnim liceum ogólnokształcącym z dodatkowymi zajęciami z zakresu wiedzy i umiejętności dotyczących bezpieczeństwa publicznego oraz specyfiki pracy szeroko pojętego ratownika ( medycznego, strażaka, ochroniarza… )

Jeśli jesteś osobą empatyczną, aktywną i odporną na stres,  a w przyszłości chciałbyś/chciałabyś  nieść pomoc potrzebującym, przeciwdziałać zagrożeniom, chronić mienie i ludzi bądź dbać o bezpieczeństwo kraju, rozważ wstąpienie do klasy bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa.

 Ukończenie liceum w klasie bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa pozwoli Ci w przyszłości zostać policjantem, strażakiem, pracownikiem służb mundurowych, ratownikiem, funkcjonariuszem służby ochrony bądź pracownikiem instytucji bezpieczeństwa wewnętrznego i narodowego lub administracji publicznej. Możesz także kontynuować naukę na wielu kierunkach studiów wyższych.

Przedmioty rozszerzone:

# WOS
# GEOGRAFIA
# JĘZYK ANGIELSKI

Dołącz do nas jeśli interesuje Cię:

# zarządzanie kryzysowe
# obrona cywilna
# ochrona danych i cyberbezpieczeństwo
# ratownictwo medyczne/WOPR
# straż pożarna

Dokumenty do pobrania:

Podanie do szkoły
Podanie do internatu

Nasi Partnerzy:

# Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie

# Państwowa Komenda Powiatowa PSP w Białogardzie