KLASA BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO I RATOWNICTWA

„Uśmiechnąłem się do jednego ze strażników. Nie odpowiedział mi uśmiechem. Wiadoma rzecz, z bezpieczeństwem nie ma żartów.”

Kurt Vonnegut

Klasa bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa to nasza nowa propozycja, która oferuje naukę w czteroletnim liceum ogólnokształcącym z dodatkowymi zajęciami
z zakresu wiedzy i umiejętności dotyczących bezpieczeństwa publicznego oraz specyfiki pracy szeroko pojętego ratownika ( medycznego, strażaka, ochroniarza… )

Jeśli jesteś osobą empatyczną, aktywną i odporną na stres,  a w przyszłości chciałbyś/chciałabyś  nieść pomoc potrzebującym, przeciwdziałać zagrożeniom, chronić mienie i ludzi bądź dbać o bezpieczeństwo kraju, rozważ wstąpienie do klasy bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa.

 Ukończenie liceum w klasie bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa pozwoli Ci w przyszłości zostać policjantem, strażakiem, pracownikiem służb mundurowych, ratownikiem, funkcjonariuszem służby ochrony bądź pracownikiem instytucji bezpieczeństwa wewnętrznego i narodowego lub administracji publicznej. Możesz także kontynuować naukę na wielu kierunkach studiów wyższych.