„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”

 

Te ponadczasowe słowa przyświecały tegorocznej uroczystości zakończenia roku szkolnego w klasie maturalnej. 26 kwietnia 2024 r. kolejny już rocznik opuścił mury naszego liceum. I choć
z zasady jest to dzień radosny dla każdego absolwenta, na który czekał cztery długie lata, to jednak „polały się łzy me czyste, rzęsiste” – jak pisał nasz wieszcz narodowy.

Uroczystość rozpoczęła się od przekazania sztandaru szkoły z rąk Kordiana Różanowskiego nowemu chorążemu, którym został Jarosław Kliśkiewicz z klasy III LO.

Pożegnalny apel przygotowały dwie klasy pierwsze. Klasa I PSG zadbała o oprawę artystyczną oraz prowadzenie uroczystości, natomiast klasa I OPW przygotowała wspólnie z wychowawcą filmik „Wiadomości z ostatniej chwili. Wydanie specjalne”.

W „Wiadomościach” nie zapomnieliśmy także o 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja. W części poświęconej zakończeniu roku szkolnego mogliśmy obejrzeć krótkie wywiady
z absolwentami oraz niezapomniane momenty z ich działalności artystycznej w minionych latach.

W kolejnej części głos zabrał dyrektor szkoły, p. Daniel Wach, który pięknymi słowami pożegnał maturzystów oraz wręczył list gratulacyjny rodzicom Kordiana Różanowskiego – najlepszego ucznia klasy IV LO ( średnia 5,18 ). Wychowawczyni klasy p. Anna Giedrojć-Głowińska oraz przewodnicząca Rady Rodziców, p. Marta Kubiczek wspólnie z dyrektorem szkoły wręczyli abiturientom upragnione świadectwa ukończenia szkoły, dyplomy
i nagrody.

Na zakończenie absolwenci podziękowali za trud włożony w ich wykształcenie i wychowanie oraz przedstawili nam własny filmik wspomnieniowy, który uświadomił nam, jak czas szybko płynie i jak ludzie się zmieniają, choć tych zmian na co dzień nie dostrzegamy.

Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych abiturientów.

„Bon voyage!”

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments