Ćwiczenia Obronne „Marzec 24” We wtorek 26 marca 2024 r. grupa blisko 30 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w ćwiczeniach zorganizowanych przez Starostów Powiatowe w Białogardzie. Nasi uczniowie pełnili rolę osób ewakuowanych z palącego się budynku oraz dywersantów, którzy doprowadzili do sytuacji zagrożenia. Sytuacja miała być jak najbardziej zbliżona do rzeczywistości. W związku z tym uczniowie byli przygotowani do symulowania różnego rodzaju obrażeń, budynek był zadymiony, a w akcji uczestniczyły w szerokim zakresie wszystkie służby (WOT,Policja, Straż Pożarna , służby ratunkowego). Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów służby mogły przećwiczyć wiele procedur w sytuacji bardzo zbliżonej do realnej. W obecnych realiach geopolitycznych tego rodzaju ćwiczenia są bardzo ważne. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie do udziału w ćwiczeniach, a młodzieży za zaangażowanie w ich przebieg.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments