W ubiegłym tygodniu uczniowie LO z Tychowa uczestniczyli w zajęciach w nowo otwartej ekopracowni.

Temat spotkania;     „ BĄDŹ SZCZĘŚLIWY – BĄDŹ EKO ”

Edukacja ekologiczna młodego pokolenia ma kluczowe znaczenie we współczesnym świecie. Kształtowanie świadomości ekologicznej to wykształcenie takich postaw i wartości, które nastawione są przede wszystkim na ochronę środowiska. Postawa ekologiczna kształtuje nawyki proekologiczne w życiu codziennym tj. segregacja śmieci, ubrań, baterii i elektrośmieci, oszczędzanie wody, energii, pożywienia, zapobiegania zmianom klimatu itp.

Nasza młodzież mogła w dyskusji stwierdzić, czy wyrabia w sobie nawyki, dzięki którym podejmuje działania proekologiczne ?

Badanie świadomości ekologicznej to jedno. Czym innym jest przyjęcie postawy ekologicznej. Zwłaszcza, że musimy zacząć ją od siebie !

Ponadto uczniowie; Z. Matuła z  I OPW, J. Strużyński z  I OPW, Miszczyszyn z I OPW, K. Maiss  z I PSG oraz A. Bieńczycka – Kuzioła z III PWSG przystąpili do konkursu ekologicznego-plastycznego o ochronie gatunkowej flory i fauny.

Partnerem przedsięwzięcia jest; WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA w SZCZECINIE, a całość wydarzenia objął patronatem Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

Życzymy powodzenia…

Alina Kowalewska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments