Wydawać by się mogło, że już nikogo nie trzeba przekonywać o konieczności ochrony środowiska naturalnego, które w ostatnich dekadach XX i początkowych XXI wieku uległo przerażającej degradacji. To nie tylko zanieczyszczenie powietrza, ocieplenie klimatu, wywołujące kataklizmy na niespotykaną wcześniej skalę, ale także nadprodukcja plastiku, toksycznych odpadów i wielu innych, niekorzystnych dla człowieka i świata zwierząt, ubocznych produktów cywilizacyjnych. Ziemia woła o troskę.
Wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym w zakresie ochrony środowiska naturalnego, w Liceum Ogólnokształcącym w Tychowie powstała z inicjatywy dyrektora szkoły, mgr. Daniela Wacha oraz mgr Anny Giedrojć-Głowińskiej, nowoczesna pracownia ekologiczna „Park”, sfinansowana w większości przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie (49500 złotych) oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Białogardzie (6000 złotych).
Tutaj uczniowie na nowoczesnym sprzęcie będą zgłębiać tajniki wiedzy w zakresie ochrony środowiska
i zrównoważonej gospodarki wodnej, a także wdrażać niektóre przedsięwzięcia w praktyce w przyszkolnym zabytkowym parku z II poł. XVIII wieku.
Na uroczystość zwieńczenia projektu otwarciem pracowni ekologicznej „Park” przybyli: Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie – p. Marek Subocz, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty – p. Bogusław Ogorzałek, Wicestarosta Białogardzki
– p. Dominik Kołodziejski oraz Radna Rady Miejskiej w Tychowie – p. Sylwia Walkusz, a także przedstawiciele mediów, uczniowie klasy III LO OPW w Tychowie. Gospodarzem uroczystości był Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Tychowie – p. Daniel Wach.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments