Jedenaście zespołów ze szkół ponadpodstawowych z całego Pomorza wzięło udział w I edycji Konkursu wiedzy o Straży Granicznej zorganizowanym 18 kwietnia w Koszalinie przez Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej i Morski Oddział Straży Granicznej.

Były to pierwsze w historii MOSG i COSSG tego typu zawody dla młodzieży ze szkół średnich. Otworzyli je Komendant COSSG w Koszalinie płk SG dr Piotr Boćko, Zastępca Komendanta MOSG kmdr SG Wojciech Heninborch i Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ FSG mjr SG Marcin Kolasa.

Młodzież musiała najpierw rozwiązać składający się z 40 pytań test wiedzy o Straży Granicznej. Następnym etapem był test sprawności fizycznej, w którego skład weszły m.in. uginanie i prostowanie ramion w podporze leżąc przodem, bieg po kopercie, skok w dal z miejsca obunóż, bieg na 1000/600 m. Były to te same konkurencje, z jakimi muszą zmierzyć się kandydaci chcący wstąpić do służby w Straży Granicznej.  W skład naszej drużyny wchodzili następujący uczniowie:

Sandra Kot – kl. I LO psg

Wiktoria Greczyńska – klasa II LO psg

Jarosław Kliśkiewicz – kl. II LO OPW

Sebastian Wilk – klasa III LO OPW

Chociaż nie udało się zająć miejsca na podium, to nasza drużyna zaprezentowała się dobrze i zebrała doświadczenia na kolejne tego typu zawody.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments