Studniówka 2K23 ( 2023 )

„Dziś bądź wesół, dziś użyj biesiady, a o przyszłym dniu niechaj próżnej rady” – nawoływał już sam mistrz Jan z Czarnolasu. Ta idea przyświecała 27 stycznia 2023 roku większości uczniom klasy IV LO w Tychowie. O godzinie 19.00, jak nakazuje tradycja, pierwsza para: Klaudia Borzęcka i dyr. Daniel Wach, poprowadziła poloneza przygotowanego przez p. Zbigniewa Bekisza oraz p. Józefa Grabarczyka. To nieodzowny znak, że rozpoczęła się długo oczekiwana studniówka. Na pięknie udekorowanej w stylu glamour stołówce zgromadziła się młodzież, nauczyciele i rodzice, by wspólnie świętować konwencjonalne 100 dni przed maturą. Studniówkę uroczyście rozpoczął dyrektor szkoły, p. Daniel Wach, w asyście gospodarzy balu: Zuzanny Godlewskiej i Kacpra Suwały, wznosząc toast za udaną zabawę oraz sukcesy na egzaminie dojrzałości. W kolejnej części przedstawiciele eks-klasy policyjnej oraz eks-klasy wojskowej podziękowali swoim wychowawcom: p. Helenie Kołotiuk oraz p. Zygmuntowi Wziątkowi za trud włożony
w ich edukację i wychowanie symbolicznymi bukietami kwiatów oraz pięknymi „drzewkami genealogicznymi” z imionami wszystkich uczniów. Wychowawcy odwdzięczyli się krótkimi emocjonalnymi przemówieniami skierowanymi do swoich wychowanków.

Na zakończenie części wstępnej uczniowie wspólnej już klasy IV LO przedstawili zabawną kultową scenkę „Lekcji polskiego” z „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza w adaptacji p. Zygmunta Wziątka. Na pochwałę zasługują: Oliwia Mazan oraz Alek Podstawka, na barkach których spoczęły najdłuższe partie dialogowe. Ogólnie wyszło zabawnie i „z przekazem”.

Po tradycyjnej obiadokolacji rozpoczęły się tańce w rytmach zaproponowanych przez znakomicie potrafiącego rozkręcić zabawę DJ Marcina Matejkę. Z przerwą na tort oraz sesję fotograficzną zabawa trwała do godziny 300 nad ranem. Z wstępnych ustaleń wynika, że wszyscy bawili się znakomicie.

LO w Tychowie pragnie podziękować wszystkim osobom oraz instytucjom zaangażowanym w organizację naszej wewnętrznej uroczystości, a szczególnie: p. Helenie Kołotiuk – wychowawczyni klasy IV
i organizatorce studniówki, młodzieży oraz rodzicom, p. Annie Rydzkowskiej, p. Sylwii Walkusz oraz firmom Pommernfisch i Arla Foods w Tychowie. Bez Was byłoby o wiele trudniej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments