We wtorek 10 stycznia 2023 w naszej szkole została otwarta strzelnica wirtualna, która powstała dzięki środkom z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Powiatu Białogardzkiego. Otwarcia dokonał wicestarosta białogardzki Dominik Kołodziejski oraz dyrektor szkoły Daniel Wach. Następnie grupa uczniów pod opieką st.ch.sztabowego Jarosława Marcisza zaprezentowała możliwości strzelnicy. Również pan starosta i dyrektor szkoły sprawdzili funkcjonowanie systemu oraz swoje umiejętności rywalizując w celności strzelania. System pozwala na realistyczne odwzorowanie w formie graficznej różnych scenariuszy strzelania na wirtualnym polu walki jak też treningu celności na wirtualnej strzelnicy. Duże możliwości konfiguracji i ustawień pozwalają na wszechstronność treningu. Strzelanie odbywa się przy użyciu realistycznych replik broni długiej i krótkiej. Mobilność systemu pozwala na organizację strzelania w różnych miejscach. Celem projektu jest propagowanie edukacji strzeleckiej oraz podnoszenie umiejętności strzeleckich wśród jak największej grupy osób. W najbliższych tygodniach kolejne grupy uczniów będą uczestniczyły w zajęciach oraz rywalizacji na nowej strzelnicy. Jesteśmy pewni, że będzie to kolejny ważny element poprawiający jakość i atrakcyjność kształcenia uczniów klas mundurowych
w naszej szkole.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments