21 października 2022 roku naszą szkołę odwiedziła pani Laura Karow Lyanna – córka amerykańskiego lotnika, który w czasie II wojny światowej został zestrzelony nad Francją, a następnie trafił do obozu jenieckiego Stalag Luft IV w Tychowie. Wizyta składała się z trzech części. Najpierw odbyło się spotkanie z uczniami klasy I OPW. W trakcie spotkania uczniowie poznali losy zestrzelonego pilota, wysłuchali informacji o jego pobycie w stalagu
i mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Następnie nasz gość udał się do izby pamięci Stalagu Luft IV, która mieści się
w naszej szkole. Zebrane tam pamiątki bardzo zainteresowały panią Karow. Wszystkich informacji na temat izby oraz zgromadzonych tam pamiątek udzielał opiekun tego miejsca, pan Paweł Urbaniak. Ostatnim etapem była wizyta w miejscu, gdzie mieścił się stalag, a obecnie znajduje się pomnik oraz miejsce pamięci. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zorganizować dzisiejsze spotkanie i pomóc naszemu gościowi w odnalezieniu śladów związanych z historią rodziny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments