We wtorek 20 września w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 80 rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych – drugiej po Armii Krajowej siły polskiego podziemia niepodległościowego z okresu II wojny światowej.  Uczniowie naszej szkoły przygotowali z tej okazji akademię.   Obchody rocznicowe zaszczycili swoją obecnością liczni goście, min. poseł Czesław Hoc, wicewojewoda Tomasz Wójcik, Starosta Białogardzki Piotr Pakuszto oraz przedstawiciele jednostek mundurowych. Najważniejszymi gośćmi byli jednak przedstawiciele rodzin żołnierzy NSZ oraz podporucznik Edward Ciupak – były żołnierz niepodległościowego podziemia. Uroczystość składała się z wierszy, pieśni patriotycznych oraz informacji na temat działalności i historii Narodowych Sił Zbrojnych.  Po zakończeniu części artystycznej, Pan Edward Ciupak został uhonorowany okolicznościowym medalem przez pana Czesława Hoca – posła na Sejm RP oraz pana Tomasza Wójcika – wicewojewodę zachodniopomorskiego. Na zakończenie uroczystości pan Edward przekazał uczniom naszej szkoły symboliczny testament oraz rotę przysięgi składanej przez żołnierzy NSZ.
W uroczystości przygotowanej przez nauczycieli naszej szkoły (Daniel Wach, Alicja Łukjaniec i Maciej Rutkowski) uczestniczyli następujący uczniowie:
Agata Czerwoniec i Aleksandra Blek z klasy I LO, Aleksandra Cieśla, Agnieszka Geppert, Wiktor Czerwiński, Jan Ziętek, Adam Juskowiak, Julia Stępień, Wiktoria Greczyńska, Iga Zdziechowicz, Blanka Nadolna z klasy II LO, Sebastian Wilk, Patrycja Ściborska z klasy III LO, Zuzanna Samulewicz, Bartłomiej Suberlak, Nikola Jóźwiak z klasy IV LO,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments