Nasza szkoła wzięła udział w tegorocznym XXVIII Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2022, który został rozegrany pod hasłem „Sport dla wszystkich – zdrowie dla każdego”w ramach XIV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
W dniu 14 września 2022 roku Liceum Ogólnokształcące zorganizowało Otwarte Mistrzostwa na ergometrze wioślarskim. Urządzenie dość wiernie symuluje pływanie jednoosobową łodzią wioślarską, a zawody w pływaniu na symulatorze zdobywają coraz większą popularność na całym świecie. Pierwsza tego typu impreza w Tychowie przyciągnęła na start 19 osób (18 mężczyzn i 1 kobietę). Uczestnicy mieli za zadanie przepłynąć jak najdłuższy dystans w ciągu 1 minuty. Rywalizację wygrał Maciej Jasiński, który pokonał dystans 301 metrów. Kolejne miejsca zajęli Adrian Gąsiorowski (287 m) i Michał Dygas (277 m).Dobrze zaprezentowała się Wanesa Orzechowska przepływając 235 m.
Kolejnego dnia 15.09.2022 odbył się turniej w tenisie stołowym. Tym razem udział wzięło 11 zawodników. Tego samego dnia w sali gimnastycznej LO Tychowo odbył się mecz siatkówki z udziałem 12 osób (w miejsce turnieju mini siatkówki z inicjatywy uczestników).
Uczestnikami meczu byli absolwenci szkoły i drużyna środowiskowa. Mecz wyzwolił spore emocje i sportowe zaangażowanie, zakończył się wynikiem 3:2.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i do zobaczenia za rok.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments