24 czerwca 2022 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Tychowie, jak w setkach innych szkół w Polsce, zabrzmiał długo oczekiwany ostatni dzwonek. Był to – jak podkreślił dyrektor szkoły, p. Daniel Wach – trudny rok, pełen nieprzewidywalnych zdarzeń, dlatego wszyscy zasłużyli na upragniony wypoczynek.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego przygotował p. Mirosław Bodnar oraz  klasa II LOw, a przybyło na nią wielu znamienitych gości:

 1. Sekretarz Powiatu, p. Zbigniew Raczewski
  2. Dowódca 142. Batalionu Lekkiej Piechoty w Trzebiatowie 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppłk. dypl. Stanisława Jerzego Sędziaka, pseudonim „Warta” w Szczecinie – ppłk. Rafał Gułajewski
  3. Reprezentant  Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie – mjr SG Radosław Potyrała
  4. Reprezentanci Komendanta Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie – kpt. Jarosław Barczewski oraz, współpracujący z naszą szkołą na co dzień, chor. sztab. Jarosław Marcisz
  5. Reprezentantka Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kołobrzegu – mjr Małgorzata Paszkowska
  6. Przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie – st. sierż. Agnieszka Kalwa-Pacer
  7. Kierownik Posterunku Policji w Tychowie – Mariusz Janisz
  8. Zastępczyni Przewodniczącego Rady Rodziców przy LO w Tychowie – p. Anna Wilk

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał dyrektor szkoły, p. Daniel Wach, który serdecznie powitał przybyłych gości oraz podziękował za przyjęcie zaproszenia i wsparcie inicjatywy uhonorowania tych, którzy najbardziej wyróżnili się
w mijającym roku szkolnym jako uczniowie klasy mundurowej. Tytułem „Kadet roku” zostali uhonorowani uczniowie z klas I, II i III:

Bieńczycka-Kuzioła Alicja ( I LO )

Kwoka Sebastian ( I LO )
Sokołowski Igor ( I LO )
Suberlak Gabriela ( I LO )
Ozimek Karolina ( I LO )
Ziętek Jan ( I LO)

Czerwiński Wiktor (I LO)

Kryczkowski Adam ( II LO )
Ściborska Patrycja ( II LO )
Świątkowski Michał ( II LO )
Wilk Sebastian ( II LO )
Witkowska Wiktoria ( II LO )
Borzęcka Klaudia ( III LOp )
Samulewicz Zuzanna ( III LOw )

Następnie, wspólnie z wychowawcami klas, dyrektor wręczył pamiątkowe dyplomy oraz upominki wszystkim uczniom, którzy wykazali się szczególną aktywnością w działalności sportowej oraz społecznej. Należy podkreślić, iż wyróżnień było dużo, co świadczy, że uczniom zależy na wizerunku szkoły oraz na realizacji własnych aspiracji.

Głos zabrali także zaproszeni goście: ppłk. Rafał Gułajewski podkreślił ogrom pracy, jaki wspólnie włożono, by Liceum Ogólnokształcące w Tychowie zajmowało znaczące miejsce wśród szkół mundurowych w regionie. Wspomniał także o ważnej roli jednostek WOT-u w obecnej niespokojnej sytuacji. Z kolei kpt. Jarosław Barczewski podziękował za wieloletnią współpracę byłemu dyrektorowi szkoły, p. Józefowi Grabarczykowi oraz obecnemu dyrektorowi, p. Danielowi Wachowi za kontynuowanie linii wytyczonej przez poprzednika. Natomiast przedstawicielka Rady Rodziców, p. Anna Wilk, podziękowała nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie młodzieży, a samej młodzieży życzyła bezpiecznych i udanych wakacji.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego uświetniły wokalne występy Nikoli Jóźwiak z klasy III LOw, która – jak zwykle przepięknie – zaśpiewała piosenkę z repertuaru Sanah i Dawida Podsiadły „Wszystko to, co mam” oraz Patrycji Ściborskiej i Kordiana Różanowskiego z kl. II LOw, którzy stworzyli po raz pierwszy duet, wykonując piosenkę anglojęzyczną. Pozostali uczniowie z klasy II LOw przedstawili zabawny okolicznościowy skecz na temat relacji nauczyciel-uczeń.

Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły, dyrektor szkoły życzył wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz zaprosił uczniów do swoich klas na wręczenie świadectw.

Mimo iż oficjalne części zakończenia roku szkolnego dobiegły końca, długo jeszcze na korytarzach szkolnych można było spotkać grupki uczniów, którzy indywidualnie chcieli podziękować swoim nauczycielom za trud włożony w ich wykształcenie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments