Trudna sytuacja pandemiczna dotknęła nas wszystkich, a zwłaszcza uczniów, którzy odizolowani od naturalnego środowiska szkolnego, kontaktów z rówieśnikami, poprzez nauczanie zdalne próbowali kontynuować proces edukacyjny. Niestety, jak się wkrótce okazało, nauczanie online odbiło się niekorzystnie na kondycji psychicznej dzieci i młodzieży. Dlatego w ramach działań zapobiegających skutkom pandemii z inicjatywy Województwa Zachodniopomorskiego wprowadzono projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Pomorze Zachodnie – Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne”. Projekt zakładał przyznanie grantu dla Jednostek Samorządu Terytorialnego z województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na sfinansowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz zajęć wyrównawczych dla uczniów.

Taki grant otrzymał również Powiat Białogardzki oraz jednostki edukacyjno-wychowawcze mu podległe – w tym Liceum Ogólnokształcące w Tychowie.

W ramach projektu od października 2021 do czerwca 2022 nasza szkoła oferowała uczniom dodatkowe zajęcia w zakresie:

– warsztatów oraz indywidualnych konsultacji z pedagogiem szkolnym

– warsztatów z doradztwa zawodowego

– warsztatów dotyczących procesu uczenia się

– zajęć dydaktyczno-wyrównawczych z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, geografii, wiedzy o społeczeństwie

– zajęcia strzeleckie, wojskowe oraz sportowe.

Wartość projektu dla naszej szkoły: 38689,41 złotych

Dofinansowanie: 30788,43 złotych

Wkład własny: 7900,98 złotych

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments