Od 27 do 30 września 2021 roku w Bornem Sulinowie odbył się czterdziesty czwarty Finał Centralny zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze” . Naszą szkołę, jak również województwo zachodniopomorskie reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie:

1. Zuzanna Godlewska – kl. III LOw
2. Oliwia Mazan – kl. III LOp
3 . Karolina Koperska – kl.III LOw
pod opieką nauczyciela EDB pana Dariusza Siwka.

Nasze dziewczęta po zaciętej rywalizacji w strzelaniu z kbks, pierwszej pomocy, torze sprawnościowym, biegu na orientację i rzucie granatem zajęły w końcowej klasyfikacji 7 miejsce w Polsce. Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa naszej drużyny w konkurencji rzutu granatem, w której zajęliśmy I miejsce drużynowo i indywidualnie. Karolina Koperska wygrała tę konkurencję i jako jedyna zdobyła maksymalną ilość punktów. Taki wynik pozwolił jej zdobyć indywidualne wyróżnienie, które zostało wręczone na zakończenie zawodów. W uroczystym podsumowaniu zawodów brała udział Orkiestra Wojskowa z Koszalina, której towarzyszyła grupa pokazowa złożona z uczniów naszej szkoły. Prezentacja sztuk walki oprawiona muzyką orkiestry zrobiła na wszystkich duże wrażenie.