Nasza Szkoła dwudziesty drugi rok z rzędu organizowała Mistrzostwa Powiatu Białogardzkiego w sztafetowych biegach przełajowych. W dotychczas rozegranych zawodach nasze uczennice tylko raz nie wygrały tych zawodów. Tegoroczne zwycięstwo to dwudziesta wygrana z rzędu. Mistrzyniami powiatu w ramach Licealiady został zespół w składzie: Karolina Bobryk, Zuzanna Godlewska, Angelika Gąsiewska, Małgorzata Pastorczyk, Alicja Bieńczycka-Kuzioła oraz Klaudia Borzęcka. Dziewczęta zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 20 października w Gryfinie. Opiekunem zespołu był Józef Grabarczyk. Chłopcy z LO w Tychowie walczyli o wygraną do ostatniej zmiany, ale ostatecznie musieli uznać wyższość ZSP z Białogardu i zadowolić się drugą lokatą. W zawodach szkołę reprezentowali: Adam Biegański, Marcin Beśka, Aleksander Podstawka, Kordian Różanowski, Michał Wieliczko i Jakub Krawczyk.
W zawodach startowali również uczniowie szkół podstawowych:

  • Igrzysk Młodzieży Szkolnej (7-8 klasa), zwycięzcy: SP Karlino chłopcy ; SP Tychowo dziewczęta 
  • Igrzysk Dzieci (klasa 6 i młodsi), zwycięzcy: SP5 Białogard dziewczęta ; SP Tychowo chłopcy
    Na zwycięzców w poszczególnych biegach czekały dyplomy przygotowane przez gospodarzy, puchary ufundowane przez Gminę Karlino oraz upominki dostarczone przez władze Miasta Białogard.
    Rangę Mistrzostw Powiatu podniosło grono przybyłych gości, wśród których byli między innymi: Burmistrz Tychowa pan Robert Falana; Sekretarz Powiatu Białogardzkiego pan Zbigniew Raczewski; Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Białogard pani Monika Szczensnowicz.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments